Vše Byty Domy Pozemky Chaty a chalupy Komerční nemovitosti Pronájmy
Nabídkový formulář

Poptávkový formulář

KONTAKT

Křemencova 178/10
110 00, Praha 1 - Nové Město
e-mail: info@metropolis-reality.cz
telefon: +420 774 866 327

Postup prodeje

 

Nevíte-li si rady, kontaktujte nás na telefonním čísle 774 866 327, kde Vám zdarma vytvoříme plán prodeje přímo na míru. ZAVOLÁTE - PŘIJEDEME - PRODÁME

 

 

 

1) Vyberte si svého makléře

V sekci poptávka naleznete seznam našich partnerů. K dispozici je vyhledávání až na úroveň jednotlivých měst, anebo můžete nabídnout svou nemovitost k prodeji prostřednictvím formuláře na našich internetových stránkách.

 

2) Návštěva realitního poradce

V termínu, který Vám bude vyhovovat, Vás na sjednaném místě navštíví vyškolený specialista - realitní makléř. Po prohlídce nemovitosti a prostudování dostupné dokumentace, Vám poradí s nastavením reálné tržní ceny a navrhne efektivní strategii prodeje Vašeho bytu, domu, pozemku nebo komerčního objektu.

 

 

3) Zhotovení fotodokumentace nemovitosti

Během své návštěvy zhotoví makléř digitální fotografie interiéru a exteriéru Vaší nemovitosti.

 

4) Podpis dohody o poskytnutí služeb RK

Před zahájením prezentace prodávané nemovitosti nám prodávající poskytne oprávnění k nabídce v podobě podpisu dohody o poskytnutí služeb realitní kanceláře. Většina poptávajících klientů dnes již oprávnění k nabídce nabízené nemovitosti vyžaduje, proto je podpis zmíněné dohody neodmyslitelnou součástí všech úspěšných obchodů.

 

5) Prezentace nemovitosti

Vaši nemovitost zařadíme do inzerce na nejnavštěvovanějších realitních serverech a v tištených magazínech. Nabídky dále zasíláme konkrétním zájemcům z naší elektronické databáze sdílené s našimi partnery - dalšími významnými realitními kancelářemi. Nemovitost opatříme reklamní vývěskou. Podle typu nemovitosti o ni informujeme masově přímo v místě např. pomocí letákové kampaně.

 

6) Prohlídka Vaší nemovitosti se zájemcem

Váš osobní poradce sjedná vyhovující termín prohlídky. Vážného zájemce nejprve seznámíme se všemi podrobnostmi o prodávané nemovitosti. Sami si můžete zvolit, zda chcete být u prohlídky přítomni.

 

7) Složení rezervační zálohy kupujícím

V případě, že zájemce projeví seriózní zájem o koupi nabízené nemovitosti, uzavře s naší společností smlouvu o rezervaci a uhradí sjednanou výši jistiny - rezervační zálohy.

 

8) Příprava kupní smlouvy

Po uhrazení rezervační zálohy necháme vypracovat advokátní kancelář návrhy smluvní dokumentace - kupních smluv, popř. smluv budoucích o smlouvě kupní apod. a zašleme je straně prodávající a straně kupující ke schválení.

 

9) Podpis kupní smlouvy

Po schválení obsahu kupní smlouvy oběma stranami, popř. po dokončení procesu vyřízení získání finančních prostředků k úhradě kupní ceny nemovitosti např. ve formě HYPO úvěru pro kupující stranu, dochází k jejímu uzavření.

 

10) Podání kupních smluv do KN

Zajistíme podání kupních smluv do Katastru nemovitostí podle podmínek sjednaných v kupní smlouvě.

 

11) Výplata peněz prodávajícímu

Dle sjednaných podmínek v kupní smlouvě dochází k výplatě kupní ceny prodávajícímu.

 

12) Předání nemovitosti kupujícímu

Při předávání nemovitosti kupujícímu je přítomen Váš osobní realitní poradce. Má připraven předávací protokol a speciální formuláře pro převod energií.

 

13) Vyplnění daňového přiznání k dani z převodu nemovitostí

Prodávající je ze zákona povinen uhradit 4% daň z převodu nemovitosti. K daňovému přiznání budete potřebovat znalecký posudek k prodávané nemovitosti. Ten Vám zprostředkujeme a daňové přiznání Vám připravíme k podpisu.

 

14) Úspěšné uzavření obchodu

Společnost Metropolis reality s.r.o. každý konec obchodního případu vnímá jako odrazový můstek pro budoucí spolupráci s Vámi.